Пацієнтів з первинною імунною тромбоцитопенією (рідкісним аутоімунним станом, які призводить до зменшення кількості тромбоцитів), які зацікавлені в отриманні додаткової інформації про поточні клінічні дослідження ARENSIA, схвалені органами охорони здоров'я України, люб'язно запрошуємо переглянути нижчевказану інформацію.
Ми пропонуємо долучитися до поточного клінічного дослідницького проекту пацієнтам:
Дякуємо за Ваш інтерес до компанії ARENSIA!
РАЗОМ МИ ФОРМУЄМО ЗДОРОВЕ МАЙБУТНЄ!
Імунна тромбоцитопенія - це розлад, що характеризується аномалією крові, яка називається тромбоцитопенією, тобто дефіцитом тромбоцитів - клітин крові, які необхідні для нормального згортання крові.
Цей стан виникає як результат збою в роботі імунної системи, коли клітини імунної системи розпізнають нормальні клітини власного організму як чужорідні і атакують їх. При імунній тромбоцитопенії імунна система руйнує тромбоцити, що викликає зменшення їх кількості і провокує схильність до кровотеч.
У деяких людей з імунною тромбоцитопенією аномальні імунні реакції можуть збігатися з інфікуванням певними вірусами або бактеріями.
Хвороба перебігає із загостреннями. Поза ними число тромбоцитів може бути нормальним. У уражених осіб можуть з’явитися червоні або фіолетові плями на шкірі, викликані крововиливами безпосередньо під поверхнею шкіри. Невеликі крововиливи під шкірою називаються пурпурою, а більші - екхімозами. Люди з імунною тромбоцитопенією можуть мати значні епізоди кровотечі, такі як носова кровотеча або кровотеча зі слизових оболонок рота. У важких випадках у деяких осіб може бути шлунково-кишкова кровотеча або сильна та тривала менструальна кровотеча (менорагія). У дуже рідкісних випадках може виникнути внутрішньочерепна кровотеча, що може бути небезпечним для життя. Подальше зменшення кількості тромбоцитів пов'язане з частішими епізодами кровотечі та підвищеним ризиком виникнення важкої кровотечі.
Хоча імунна тромбоцитопенія може бути діагностована у будь-якому віці, та найчастіше вона розвивається у дітей та у осіб старшого віку. Причина виникнення захворювання залишається невідомою.
Імунна тромбоцитопенія може бути як самостійним захворюванням (первинна імунна тромбоцитопенія), так і ознакою інших імунних розладів (вторинна імунна тромбоцитопенія).