Пацієнтів з неоперабельною рецидивною або метастатичною плоскоклітинною карциномою голови та шиї (ПККГШ), які зацікавлені в отриманні додаткової інформації про поточні клінічні дослідження ARENSIA, схвалені органами охорони здоров'я України, люб'язно запрошуємо переглянути нижчевказану інформацію.
Ми даємо можливість приєднатися до клінічного дослідження пацієнтам:
Дякуємо за Ваш інтерес до компанії ARENSIA!
РАЗОМ МИ ФОРМУЄМО ЗДОРОВЕ МАЙБУТНЄ!
Плоскоклітинна карцинома голови та шиї (ПККГШ) посідає шосте місце серед найпоширеніших видів злоякісних новоутворень у світі. У більшості пацієнтів на момент встановлення діагнозу спостерігається місцево поширена форма плоскоклітинної карциноми голови та шиї, тобто захворювання ІІІ або ІV стадії. Плоскоклітинна карцинома голови та шиї (ПККГШ) розвивається із слизових рота, носа та горла.
Плоскоклітинна карцинома голови та шиї класифікується за місцем розташування: порожнина рота, ротоглотка, носова порожнина та приносові пазухи, носоглотка, гортань. Залежно від локалізації рак може викликати аномальні плями або відкриті виразки у роті та горлі, кровотечу або біль у роті, закладеність пазух, біль у горлі, біль у вусі, біль при ковтанні або утруднення ковтання, захриплість голосу або збільшення лімфатичних вузлів.
Плоскоклітинна карцинома голови та шиї може поширюватись (метастазувати) на інші частини тіла, такі як лімфатичні вузли або легені. Якщо він поширюється, рак має гірший прогноз і може призвести до смерті.
Найсильнішими факторами ризику розвитку цієї форми раку є вживання тютюну (включаючи куріння або вживання жувального тютюну) та вживання алкоголю. Крім того, дослідження показали, що інфікування певними штамами вірусу папіломи людини (ВПЛ) пов'язане з розвитком плоскоклітинної карциноми голови та шиї. Інші фактори ризику включають жування бетеля, радіаційне опромінення, дія деяких факторів забруднення середовища та вплив вірусу Епштейн-Барра. Близько 90% випадків раку голови та шиї – це плоскоклітинний рак. Діагноз підтверджується біопсією. Ступінь поширення може бути визначений за допомогою медичної візуалізації.
Відмова від тютюну та алкоголю може знизити ризик раку голови та шиї. Хоча скринінг серед загальної популяції не є необхідним, скринінг груп високого ризику обстеження горла може бути корисним.
Лікування може включати комбінацію хірургічного втручання, променевої терапії, хіміотерапії та таргетної (нацыленої) терапії, а нещодавно до арсеналу лікарських засобів була додана імунотерапія.